PMS

PROJEKT „WSPÓLNA ŁAWKA”

W dniach 27-01 października 2019 roku w ramach projektu „Wspólna Ławka” w Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie gościliśmy uczniów ze Szkoły Stowarzyszenia Przymierza Rodzin im. św. Jana Pawła II w Warszawie.

Podczas pobytu nasi goście wraz z kolegami i koleżankami, którzy są obecnie uczniami Liceum Społecznego im. Elizy Orzeszkowej przy PMS zwiedzili Grodno, Stare Wasiliszki, Nowogródek, Zaosie, Mir, Nieśwież i inne miejscowości na Grodzieńszczyźnie. Wspólnie uczestniczyli również w lekcjach, które odbyły się w Centrum Edukacyjnym PMS.

Dzięki temu projektowi młodzież poznała nowych kolegów, zawarła nowe przyjaźnie, wspólnie odpoczywała i się uczyła. Serdecznie dziękujemy Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” za możliwość wspólnego aktywnego odpoczynku, spędzenia czasu razem i wymiany doświadczeniem oraz za to, że nasi uczniowie mogli w naturalny sposób poprzez zanurzenie się w klimat i atmosferę polskości uczyć się języka polskiego i rozwijać swoje zdolności.

Mamy nadzieję, że projekt „Wspólna ławka” będzie nadal trwał, poprzez swoją działalność dając dzieciom szansę na odpoczynek, zabawę i naukę.

Helena Mielesz

wspolna-lawka-53

wspolna-lawka-50

wspolna-lawka-54

wspolna-lawka-51

wspolna-lawka-56

wspolna-lawka-55

wspolna-lawka-60

wspolna-lawka-63

wspolna-lawka-62

wspolna-lawka-61

wspolna-lawka-65

wspolna-lawka-76

wspolna-lawka-77

wspolna-lawka-81

wspolna-lawka-30

wspolna-lawka-71

wspolna-lawka-41

wspolna-lawka-42

 

 

 

3 października 2019
Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"