PMS

PROJEKT ” WSPÓLNA ŁAWKA”

„Wspólna ławka” to projekt partnerstwa szkół, w ramach którego w czerwcu, tuż po zakończeniu roku szkolnego, wybrani uczniowie klas ósmych Liceum Społecznego im.Elizy Orzeszkowej w Grodnie przy ZS PMS wyjechali na tydzień do Warszawy. We wrześniu natomiast uczniowie z Gimnazjum Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II przybyli do Grodna. Podczas kilkudniowego pobytu nasi goście wraz z kolegami i koleżankami, którzy towarzyszyli im przez cały pobyt na Białorusi, zwiedzili zabytki Grodna, między innymi Stary i Nowy Zamek, Cerkiew Kołożską, katedrę św. Franciszka Ksawerego, muzeum Elizy Orzeszkowej. Oprócz tego młodzież z Warszawy i Grodna sobotę i niedzielę spędziła na zwiedzaniu pięknie odnowionej siedziby rodu Radziwiłłów w Nieświeżu, w ruinach zamku rodu Sapiehów w Różanie, w dworku Tadeusza Kościuszki w Mereczowszczyźnie, a także Zaosia i Nowogródka, gdzie urodził się i mieszkał Adam Mickiewicz.

Dzięki temu projektowi młodzież poznała nowych kolegów, zawarła nowe przyjaźnie, wspólnie odpoczywała i się uczyła. Serdecznie dziękujemy Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” za możliwość wspólnego aktywnego odpoczynku, spędzenia czasu razem i wymiany doświadczeniem oraz za to, że nasi uczniowie mogli w naturalny sposób poprzez zanurzenie się w klimat i atmosferę polskości uczyć się języka polskiego i rozwijać swoje zdolności.

Mamy nadzieję, że projekt „Wspólna ławka” będzie nadal trwał, poprzez swoją działalność dając dzieciom szansę na odpoczynek, zabawę i naukę.

Helena Mielesz

wspolna-lawka-0-02-03-b1

wspolna-lawka-2

wspolna-lawka-3

wspolna-lawka-4

wspolna-lawka-5

wspolna-lawka-6

wspolna-lawka-6-1

wspolna-lawka-7

wspolna-lawka-8

Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"