PMS

„Polka-Grodno” w Wasiliszkach

W okresie Świąt Wielkanocnych Klub Polskich Kobiet „Polka-Grodno” zorganizował wyjazd do Starych Wasiliszek. Chociaż pogoda w ten niedzielny poranek nie dopisała, uczestniczkom wyjazdu dopisał nastrój i wszystkie panie o godz. 10.00 wsiadły do autokaru.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było Muzeum naszego sławnego rodaka Czesława Niemena. Z wielkim wzruszeniem słuchałyśmy przewodnika, który opowiadał nam o jego życiu i twórczości . Atmosfera domu, w którym mieszkał sławny muzyk i kompozytor, była bardzo bliska niejednej z pań. Przecież miały w dzieciństwie podobne domy, podobne sprzęty domowe, słuchały tych samych pieśni.

Z ciekawością patrzyłyśmy na każde zdjęcie i każdy przedmiot w Muzeum. Słuchałyśmy muzyki Niemena. Po zakończeniu zwiedzania Muzeum pozostawiłyśmy pamiętny wpis w księdze pamiątkowej Muzeum.

A potem były Nowe Wasiliszki, piękny spacer po bardzo dobrze zaprojektowanym i zadbanym dziedzińcu Kościoła Świętego Jana. Natomiast w pięknym kościele Św. Piotra i Pawła uczestniczyłyśmy we Mszy Świętej, modląc się o zdrowie dla koleżanek z Klubu i za nasze rodziny. Ponieważ nasz Klub od lat przyjaźni się z Polkami ze Starych Wasiliszek, byłyśmy ich gośćmi. Pod kierownictwem Maryli Budzko i Teresy Nasuto przygotowały one wielkanocny stół, a panie z Grodna przywiozły swoje specjały. Spotkanie odbyło się w domu pani Teresy Nasuto, który chyba z tej okazji mocno się powiększył, bo potrafił zmieścić prawie 50 osób. Jesteśmy jej bardzo wdzięczni za okazałą nam gościnność i serce.

Wieczór upłynął nam w opowiadaniu o obchodach świąt wielkanocnych w naszych rodzinach, wspólnym śpiewaniu wielkanocnych pieśni i omówieniu planów na przyszłość.

Irena Zaborowska

KK-PG-Wasiliszki-01855

KK-PG-Wasiliszki-01859

KK-PG-Wasiliszki-01861

KK-PG-Wasiliszki-01862

 

Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"