PMS

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ BOLESNEJ W LICHENIU

Czterdziestoosobowa grupa pielgrzymów z ramienia oddziału Polskiej Macierzy Szkolnej w Witebsku w dniach 5-8.10.2017 odbyła pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu.

Nasza pielgrzymka zaczęła się od zwiedzenia Warszawy. Od przewodnika usłyszeliśmy historię miasta, przeszliśmy ulicami Starówki, zwiedziliśmy Katedrę warszawską i oczywiście kupiliśmy pamiątki. Nie zważając na to, że przez cały dzień padał deszcz, wszyscy pielgrzymi mieli dobry humor i wokół panowała przyjemna atmosfera. Następnego dnia wyjechaliśmy w kierunku Częstochowy, aby oddać hołd Czarnej Madonnie na Jasnej Górze. Zobaczyliśmy kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Właśnie w tym kościele przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej odbyła się Msza Święta, którą odprawił nasz ksiądz z Witebska Andrzej Aniskiewicz.

Nazajutrz raniutko wyruszyliśmy do Lichenia. Zwiedzenie wsi zaczęło się od Lasu Grąblińskiego. To w tym lesie znajduje się to święte miejsce, gdzie objawiła się Matka Boża. Chodziliśmy leśnymi ścieżkami, usłyszeliśmy historię objawień i każdy pomodlił się przed figurą Matki Bożej Bolesnej w swoich intencjach. Później mieliśmy Mszę Świętą w Bazylice z Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej Licheńskiej. Podczas Mszy Świętej grały organy, cudowny głos których zachwycił wszystkich pielgrzymów.

Ostatni dzień pielgrzymki spędziliśmy w Białymstoku. Mamy nadzieję, że Matka Boża usłyszała nasze prośby i modlitwy, które składaliśmy w świętych miejscach, że otrzymamy dary duchowe i fizyczne uzdrowienia.

Bóg zapłać Senatowi Rzeczypospolitej Polskiej i Fundacji na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny za możliwość wyjazdu do tych c świętych miejsc.

Karolina Pańko

Witebsk-Lichen_20171007_164758

Witebsk-Lichen_20171007_165358

 

Witebsk-Lichen_20171006_142355

Witebsk-Lichen_20171006_143529

11 października 2017
Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"