PMS

PIĄTY LIDERSKI TURNUS W ŻYTKIEJMACH

W dniach 6-19 sierpnia młodzież z różnych miejscowości na Białorusi spędziła najpiękniejsze i niezapomniane dni na obozie liderskim w Żytkiejmach. W ciągu piątego liderskiego turnusu uczestnicy brali udział w różnorodnych szkoleniach i ekscytujących treningach, przygotowanych przez doświadczonych trenerów personalnych z Białegostoku. Po intensywnych zajęciach także był czas na aktywny odpoczynek: wyjazd do aquaparku, warsztaty na obozie harcerskim, olimpijka i wiele innych ciekawych zabaw. Mieliśmy szansę poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny historii oraz nacieszyć oczy pięknem podlaskich krajobrazów podczas ciekawych wycieczek do Wilczego Szańca w Gierłoży, Twierdzy Boyen w Giżycku, Muzeum Etnograficznego w Puńsku. Oprócz tego bogaty program kolonii zawierał niesamowitą część rozrywkową: karaoke, tematyczne dyskoteki, konkursy „Masz Talent”, „Miss i Mister Żytkiejm”, gra interaktywna UrboSmile. Czternaście wspaniałych dni przyniosły nam niesamowitą wiedzę, pozytywne emocje oraz nowe miłe znajomości, które pozostaną w naszych sercach na zawsze. Żytkiejmy to miejsce, do którego chce się wracać!

Tak wspominają pobyt jego uczestnicy:

„Było mi bardzo miło spędzić te dwa tygodnie w Żytkiejmach. Za ten czas poznałam dużo wspaniałych chłopaków i dziewcząt. Serdecznie dziękuję wszystkim wychowawcom, którzy zawsze dbali o nas. Bardzo chciałabym wrócić na obóz w następnym roku” (Ksenia Woronowicz).

„Mnie bardzo spodobała się wycieczka do Wilczego Szańca. Kiedy spacerowałam po tych terenach, wydawało mi się, że jesteśmy w zapomnianej przeszłości! To niesamowite wrażenie” (Paulina Matys).

„Cieszę się, że miałam możliwość zagrać w SmileUrbo. Najpierw bardzo bałam się, ale teraz mogę śmiało powiedzieć: Nie żałuję! Chciałabym też podziękować naszym niesamowitym trenerom, którzy pokazali nam drogi do sukcesu” (Daria Sidor).

Autor: Anastazja Poleszczuk

Wilczy Szaniec w Gierlozy

zytkiejmy-z6

Twierdza Boyen w Giżycku

zytkiejmy-z2

Obóz harcerski

zytkiejmy-z4

Muzeum Etnograficzny w Puńsku

zytkiejmy-z3

Nasze Żytkiejmy

zytkiejmy-z5

 

Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"