PMS

OSTATNI TEST W WITEBSKU

W tym roku w „Szkółce języka polskiego” Pani Alina Mironowa miała 5 uczniów-maturzystów, a wszyscy chcieli zrobić dla nich coś wyjątkowego, więc postanowiono zorganizować dla nich niespodziankę od całego zespołu. Jak to było:

Absolwenci zostali uprzedzeni o sobotnim teście tydzień przed, a podczas gdy oni powtarzali koniugacje i przypadki, grupa młodsza przygotowywała różne kwesty i zadania. Więc w sobotę rano, kiedy wszyscy senni 11-kłasiści zebrani w pobliżu szkoły, zostali spotkani przez 10-klasistów i to oni ogłosili, że testu nie będzie, i dali im pierwszą kopertę z zadaniem, książką, która została zaszyfrowana z pytaniem i arkusz z regułami. Absolwenci byli zszokowani i zachwyceni zarazem, po przeczytaniu zasad, entuzjastycznie wykonali to zadanie.

 

witebsk-3-1

Jakie były zasady? Najpierw stworzyliśmy czat w Viberze, do którego mieli wysyłać odpowiedzi, a my z kolei wysyłaliśmy im zdjęcie terenu, na którym musieli znaleźć kopertę z kolejną zagadką.

witebsk-3-2

witebsk-4

witebsk-5

witebsk-8

witebsk-8-1

witebsk-9

witebsk-12

Czasami nawet bez zdjęć – w ostatniej kopercie, wraz z zadaniem był klucz do schowka w centrum handlowym. Ostatecznym celem była sala PMS, oddział w Witebsku przy „Caritas”, w którym cały zespół oczekiwał na absolwentów z herbatą i tortami, oraz oczywiście dyplomami i wstążkami.

witebsk-10

witebsk-13

witebsk-11

witebsk-6

witebsk-1

witebsk-2

Serdeczne podziękowanie dla całego zespołu, który przygotował zadania, a mianowicie dla Pauliny Warmachowskiej, Ireny Szlachto, Aleksandry Juchniewicz, Ani Abłamuniec, Pani Anny Sołodkinej i dyrektora „Caritas” ks. Andrzeja Aniskiewicza.

Aleksandra Juchniewicz

Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"