PMS

ODPOCZYNEK W WYSZKOWIE

8 lipca bieżącego roku grupa dzieci i młodzieży z Liceum Społecznego im. Elizy Orzeszkowej przy Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie wyruszyła w 10-dniową podróż do Wyszkowa. Na kolonię uczniów zaprosiło Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” w ramach akcji „Lato z Polską”.

Od pierwszego dnia na uczestników czekało sporo atrakcji. Najpierw zwiedzili muzeum w Pniewie, gdzie nauczyli się robić kwiatki z bibuły oraz bransoletki ze wstążek. Zadowoleni z wyniku pracy swoich rąk udali się na ognisko, by usmażyć kiełbaski. Wspólne spędzenie czasu a aktywny sposób bardzo sprzyjało integracji. Następnego dnia młodzi zwiedzali Wyszków. Ciekawa gra terenowa pomogła im lepiej zapamiętać ciekawostki związane z tym miastem. Duże wrażenie wywarło na uczestnikach kolonii Muzeum Powstania Warszawskiego. „Historie opowiadane przez panią przewodnik przejmowały do dreszczy” – wyznaje Weronika. Fajnym przeżyciem był surwiwal, czyli rodzaj aktywności skierowanej na gromadzenie wiedzy i umiejętności związanych z przetrwaniem w warunkach ekstremalnych. Młodzi wzięli udział w warsztatach medycznych, pokonali sporządzone przez organizatora przeszkody, a potem wybrali się do pobliskiego lasu, by szukać zamaskowanych kolegów. Spacer po warszawskiej Starówce oraz zwiedzanie Muzeum Kopernika również pozostawiło w pamięci dzieci i młodzieży miłe wspomnienia. „Bardzo mi się spodobało pływanie gondolą w Pułtusku. Można było się wyciszyć, z zachwytem śledząc urocze krajobrazy…” – wspomina Daria.

Wśród innych atrakcji przygotowanych dla uczniów z Grodna można wymienić park linowy, basen, grę w siatkówkę, koszykówkę, tenisa, piłkę nożną oraz piłkę ręczną. „Chciałbym podziękować organizatorom za przyjemną atmosferę, troskę o nas. Każdy dzień był wypełniony ciekawymi przeżyciami, zdobywaliśmy nowe doświadczenie. Cieszę się, że mogłem tam być, dowiedzieć się czegoś nowego, poznać nowych ludzi” – dzieli się Timur.

Na koniec kolonii każdy uczestnik bez zastanowienia stwierdził, że wyjazd się udał. I jest to chyba najlepsza z możliwych ocen!

W imieniu Liceum Społecznego przy Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie składamy na ręce Stowarzyszenia «Wspólnota Polska» szczere wyrazy wdzięczności za tę wspaniałą możliwość odpoczynku dla naszych uczniów oraz zdobycia nowych niepowtarzalnych wrażeń, które na długo pozostaną w ich młodych i wrażliwych sercach!

Wiktoria Sidar

fot. Monika Lipka

DSC_01171_fot.Monika Lipka

DSC_01277_fot.Monika Lipka

DSC_01319_fot.Monika Lipka

DSC_01370_fot.Monika Lipka

DSC_01430_fot.Monika Lipka

DSC_01444_fot.Monika Lipka

DSC_01479_fot.Monika Lipka

DSC_01535_fot.Monika Lipka

DSC_01541_fot.Monika Lipka

DSC_01593_fot.Monika Lipka

DSC_01740_fot.Monika Lipka

DSC_01762_fot.Monika Lipka

DSC_01784_fot.Monika Lipka

DSC_01791_fot.Monika Lipka

 

Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"