PMS

OBÓZ JĘZYKOWY W JASTRZĘBIEJ GÓRZE

Po raz trzeci uczniowie Liceum im. E. Orzeszkowej przy Polskiej Macierzy Szkolnej uczestniczyli w obozie językowym „Polska z plecakiem” organizowanym przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Poprzednie obozy odbywały się z Murzasichlu i Wiśle, a w tym roku – w nadmorskiej miejscowości Jastrzębia Góra.

Podstawowym celem obozu językowego jest pogłębienie wiedzy o języku polskim, tradycjach, kulturze, geografii oraz innych najciekawszych aspektach polskiej rzeczywistości, takich jak na przykład kuchnia polska czy życie codzienne Polaków. Lekcje i warsztaty językowe odbyły się dzięki Szkole Języków Obcych „Lektor” z Wrocławia. Zrealizowane tematy to: „Mój dzień”, „Zakupy”, „Co lubisz robić?”, „Co warto zobaczyć w Polsce?”, „Internet”, „Sport” i inne.

Program obozu językowego obfity był w różnego rodzaju gry edukacyjne, konkursy twórcze, muzyczne, olimpiady i rozgrywki sportowe, quizy językowe, były też dyskoteki, ognisko, zwiedzanie ciekawych miejsc w Jastrzębiej Górze, spacer do latarni w Rozewie i oczywiście wycieczka do Trójmiasta.

Różnorodność programu zapewniła dzieciom przepiękne wspomnienia, ciekawą naukę, dobry odpoczynek i nowe ciekawe znajomości i przyjaźnie!

Projekt „Polska z plecakiem” jest współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą. Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji PKO Banku Polskiego za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” w ramach Wschodniego Funduszu Dobroczynności.

W imieniu Polskiej Macierzy Szkolnej na Białorusi oraz wszystkich uczestników obozu językowego dziękujemy sponsorom i organizatorom za opiekę i wsparcie!

Maria Gilewska

kolonie-gilewska-1

kolonie-gilewska-2

kolonie-gilewska-3

kolonie-gilewska-5

kolonie-gilewska-6

kolonie-gilewska-7

kolonie-gilewska-8

kolonie-gilewska-10

kolonie-gilewska-11

kolonie-gilewska-4

30 czerwca 2018
Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"