PMS

LETNIA AKADEMIA WOLONTARIUSZY. ZWIEDZANIE GDAŃSKA

Młodzież z Polskiej Macierzy Szkolnej przebywa w Polsce w ramach projektu „Letnia Akademia Wolontariuszy”, dofinansowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Obóz zorganizowany jest przez Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Jana Pawła II w Miłakowie.

W ramach Akademii młodzież polonijna zwiedziła Gdańsk. Próbując przybliżyć młodym Polakom historię zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej. Ekspozycja muzeum opowiada o całej historii wojny, zaczynając od jej genezy, a kończąc skutkami. Muzeum wywołało duże zainteresowanie wśród naszej młodzieży, wszyscy zainteresowani historią kupili sobie na pamiątkę książki w sklepiku muzealnym, a dyskusja na temat największego konfliktu zbrojnego toczyła się nawet poza muzeum.

Ciąg dalszy zwiedzania- Europejskie Centrum Solidarności. Jest to jedno z najbardziej nowoczesnych muzeów i zachęca do zapoznania się z najnowszą historią. Na zakończenie zwiedzania spacerując ulicą Długą ,jedną z najpiękniejszych gdańskich ulic, zatrzymaliśmy się przy najbardziej rozpoznawalnym obiekcie w Gdańsku – Fontanną Neptuna. Zdjęcia z Neptunem będą bardzo dobrą pamiątką ze zwiedzania Gdańska.

W projekcie „Letnia Akademia Wolontariuszy” bierze udział młodzież z Irlandii, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i młodzież z Liceum Społecznego im. Elizy Orzeszkowej przy Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie.

Maria Gilewska

milakowo-d-2-2

milakowo-d-2-3

milakowo-d-2-4

milakowo-d-2-5

milakowo-d-2-6

milakowo-d-2-7

milakowo-d-2-8

milakowo-d-2-9

milakowo-d-2-10

29 czerwca 2019
Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"