PMS

KWIATY, KARTKI, BALONIKI, DOBRA ZABAWA I TORT…

Z czym to wszystko się kojarzy? Z urodzinami, oczywiście!

W każdą sobotę dzieci z naszej Szkoły Polonijnej odwiedzał Smok Wawelski. Przylatywał z samego Krakowa i uczył maluchów pisać, czytać, rozmawiać w języku ojczystym oraz opowiadał im o polskich tradycjach i obyczajach. A na końcu zaprosił je na swoje urodziny! W hucznej zabawie uczniowie nie tylko zrobili dobrą powtórkę, ale też nauczyli się nowych słów, przygotowali Smokowi urodzinowe kartki i zaśpiewali mu „Sto lat!”. I koniecznie zjedli pyszny urodzinowy tort.

Zabawa była wesoła i radosna, lecz w dziecięcych oczach można było zauważyć smutek. Rozumiały, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy nie zobaczą swojego przyjaciela. Ale Smok obiecał, że będzie czekał na powrót swoich małych kumpli po letnich wakacjach. Życzył im dobrego odpoczynku, połączonego z dalszą nauką języka polskiego oraz wakacyjnych przygód.

P.S. Szkoła Polonijna przy Mińskim Oddziale Polskiej Macierzy Szkolnej serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które uczestniczyły w organizacji jej pracy, a dzieciom i ich rodzicom za zaufanie i aktywy udział w życiu społecznym szkoły.

Nasza szkoła zaprasza dzieci i dorosłych na naukę języka polskiego w nowym roku szkolnym.

Olga Paszkiewicz

kwiaty_2625

kwiaty_2631

kwiaty_2634

kwiaty_2637

kwiaty_2680

kwiaty_2696

kwiaty_2720

 

6 czerwca 2018
Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"