PMS

KOSMICZNE WAKACJE

Dzień dzisiejszy był jak każdy inny, ale w naszym wypadku w dobrym znaczeniu, bo na kolonii w Muszynie codziennie jest wesoło i ciekawie, codziennie są miłe niespodzianki i atrakcje. A więc, o dzisiejszym dniu po kolei.

25 czerwca obchodziły swoje urodziny nasze wspaniałe bliźniaczki – Anna Łuniewska i Alina Łuniewska. Dziewczynki są bardzo sympatyczne, niesamowicie grzeczne i miłe. Siostrzyczki skończyły 13 lat. Życzymy jeszcze 100!

muszyna-8-07201

Taki był początek kolejnego pięknego dnia kolonii, bo dalej polecieliśmy improwizowaną rakietą do kosmosu. Wszystko to, co jest kosmiczne, zawsze jest ciekawe i zagadkowe. Dzieciaki poznały dużo słów związanych z kosmosem, między innymi takie jak UFO, ufoludek, gwiazda, meteoryt i inne. Pani Danuta Myszko ma zawsze wspaniałe pomysły, dzieciom bardzo się podobało!

muszyna-8-07198

Jeszcze więcej zabawy było podczas konkursu “Strój Futurystyczny”, kiedy każda drużyna musiała wykonać strój z gazet i napisać kosmiczną wypowiedź, a później zaprezentować to wszystko jurorom, którymi dzisiaj byli koledzy i koleżanki z kolonii. Głosował dzisiaj każdy! Tak się skończyła pierwsza połowa dnia.

muszyna-8-07196

muszyna-8-07195

muszyna-8-07194

muszyna-8-07193

muszyna-8-07192

Po obiedzie wybraliśmy się do kościoła, by podziękować Bogu za to, że jesteśmy zdrowi my i nasi bliscy, za piękne wakacje, wspaniałą pogodę, dobry humor i za to, że nam się dobrze wiedzie. Wieczorkiem, już przed samym apelem i ciszą nocną, urządziliśmy krótki spacer do Szczawnika. Bez małych zakupów się nie obeszło.

muszyna-8-06947

Pozdrawiamy !

Maria Gilewska

Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"