PMS

JÓZEF PIŁSUDSKI A NIEPODLEGŁOŚĆ

 

W dniu 16 grudnia w Polskiej Szkole Społecznej im. R. Kapuścińskiego w Pińsku odbył się konkurs na temat roli Józefa Piłsudskiego w odzyskaniu Niepodległości przez Polskę. Do Konkursu zgłosiło się 40 osób. Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test i uzyskać jak najwięcej punktów.

Pierwsze miejsce – trzydzieści pięć punktów z trzydziestu pięciu możliwych – uzyskała Anna Linkiewicz (14 lat), drugie – trzydzieści cztery punkty- uzyskała Julianna Nawarko (17 lat) i trzecie – trzydzieści  punktów podzielili między sobą Maksym Dąbrowski( 13 lat) i Artemij Poleszczuk (14 lat). Wszyscy zwycięzcy pochodzą z Pińska.

Konkurs plastyczny „Józef Piłsudski a Niepodległość”, który też miał miejsce 16 grudnia, sprawił dużo trudności jurorom. Było bardzo ciężko wybrać najlepszych, ponieważ wszystkie prace uczniów były wykonane bardzo starannie. Nagrody otrzymali następujący

uczniowie:

– Złata Parszuticz (8 lat), Pińsk

– Anastazja Zogal(10 lat), Łohiszyn

– Aleksander Jankowiec (10 lat), Pińsk

– Anna Salejczuk  (13 lat), Pińsk

– Maria Pietrukowicz (14 lat), Łohiszyn

– Hanna Usowska (15 lat) Białoziorsk

Gratulujemy wygranej! Zapraszamy do udziału za rok!

Konkurs odbył się pod patronatem Konsulatu Generalnego RP w Brześciu w obecności Sz.P. Konsula Jerzego Grymanowskiego. Każdy uczestnik otrzymał upominek za udziału w Konkursie w postaci kubka, długopisu, plakietki oraz słodyczy od Sw. Mikołaja.

Helena Jaruticz

Pinsk-0471

Pinsk-0473

Pinsk-0474

Pinsk-0475

Pinsk-0476

Pinsk-0477

Pinsk-0479

Pinsk-0480

Pinsk-0482

Pinsk-0484

 

Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"