PMS

JEST TAKI DZIEŃ…

Grudzień – to miesiąc magiczny. Wszędzie pojawiają się dekoracje świąteczne: w oknach domów, witrynach sklepów, wzdłuż ulic i na placach miasta.. To znak, że zbliża się cudowny czas Świąt Bożego Narodzenia, kolęd i jasełek.

Jak co roku uczniowie naszego liceum także pokazali swoje zdolności artystyczne i zaprezentowali przedstawienie jasełkowe, które w sposób obrazowy przybliżyło nam wszystkim istotę tych dni. Kolędą „Cicha noc” pod akompaniament konsultantki ORPEG Urszuli Adamskiej pięknie rozpoczęły przedstawienie uczennice klas 11-ych. Tradycje i zwyczaje Bożonarodzeniowe, towarzyszące nam od wielu pokoleń, pokazały dzieci z klas 6-8, przygotowane pod okiem swojej opiekunki – nauczycielki Liceum Społecznego im. Elizy Orzeszkowej, Nadziei Błażewicz.

Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom, którzy zaszczycili swą obecnością tę uroczystość i kolędowali z nami, mianowicie Konsul Generalny RP w Grodnie Jarosław Książek, dyrekcja i pracownicy PMS na czele z prezesem Stanisławem Sienkiewiczem, nauczyciele poloniści ze szkół w Grodnie i całej Białorusi.

Anna Łukuć

Jaselka_Liceum_3437

Jaselka_Liceum_3439

Jaselka_Liceum_3442

Jaselka_Liceum_3447

Jaselka_Liceum_3450

Jaselka_Liceum_3452

Jaselka_Liceum_3456

Jaselka_Liceum_3460

Jaselka_Liceum_3464

Jaselka_Liceum_3466

Jaselka_Liceum_3471

Jaselka_Liceum_3475

Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"