PMS

IV POLONIJNY ZLOT TURYSTYCZNY „ NAD NIEMNEM”

Niech zwycięży Macierz Szkolna,

Jak „ Rumianek” – trawa polna!

Wśród kibiców nas niewiele-

Jednak My – Nauczyciele!

Taką dewizą powitała wszystkich uczestników Zlotu drużyna PMS „Rumianek”, która w trudnej rywalizacji sportowej zajęła honorowe III miejsce spośród 10 drużyn, biorących udział w Zlocie. Wielkie brawa dla nauczycieli, uczniów i rodziców reprezentujących naszą drużynę.

W dniach 08-10 czerwca br. po raz czwarty miał miejsce Polonijny Zlot Turystyczny „ Nad Niemnem” (baza turystyczna „ Wysoki Brzeg, rejon Stołbcy), inicjatorem którego jest Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Poloniczka”. W tym roku Zlot zebrał 10 drużyn sportowych i około 200 uczestników. Wśród stałych tubylców imprezy od samego początku jest nasza drużyna PMS „Rumianek”.

Prowadzony na początku lata  Zlot cieszy się ogromną popularnością wśród środowiska polonijnego w Mińsku i obwodzie mińskim. Jest on wspaniałą możliwością integracji rodzin, dzieci i młodzieży polonijnej. Pokazuje bowiem aktywną formę wypoczynku połączonego z uczciwą rywalizacją. Prowadzony w tym jubileuszowym roku pod hasłem „ 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI” skupił wokół siebie miłośników pieśni w konkursie pieśni patriotycznej, dzieci, biorących udział w konkursie plastycznym pt. „ Moja Polska”. Tradycyjnie był przedstawiony również konkurs na najlepsze polskie danie na ognisku. Wszystkie rekordy i zwycięstwa uczestników są uczczeniem pamięci i wyrazem hołdu tym, którzy walczyli za Niepodległość Polski.

Dopisana pogoda, miłe towarzystwo, zawody sportowe, przepyszna kuchnia polna, ognisko, polskie piosenki i tańce, zwycięstwa i nagrody….I dużo, dużo emocji. Dla dziatwy, która w tym roku stanowiła znaczną liczbę uczestników, były to najsilniejsze przeżycia, gdyż niektóre dzieciaki otrzymały po 3 i więcej medali w różnych sztafetach i konkurencjach sportowych.

Dużo wrażeń od wspólnie przeżytych chwil, od tej jedności bycia razem, od wspólnej sprawy, która nas wszystkich jednoczy.

Wśród gości honorowych na Zlocie byli obecni Kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Mińsku pan Marek Pędzich, Wicekonsul Ambasady RP w Mińsku pani Izabela Choińska, którzy podczas przemówienia wyrazili swoje uczucia i refleksje związane z organizacją i przebiegiem Zlotu i wręczyli zwycięzcom medale i nagrody.

W imieniu drużyny „ Rumianek” PMS chcę podziękować prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „ Poloniczka” pani Swietłanie Zamotinej oraz wszystkim zaangażowanym osobom za dobrą organizację , a uczestnikom za dostarczone pozytywne emocje, których nie zabrakło podczas Zlotu.

Prezes Mińskiego Oddziału Miejskiego

ZS PMS Maryna Repkina

zlot-turystyczny_3473

zlot-turystyczny_3543

zlot-turystyczny_3566

zlot-turystyczny_3574

zlot-turystyczny_3601

zlot-turystyczny_3628

zlot-turystyczny_3639

zlot-turystyczny_3675

zlot-turystyczny_3692

Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"