PMS

DZIELIĆ SIĘ RADOŚCIĄ Z INNYMI

Grupa „źródło wiedzy” istnieje w Słonimiu od 15 lat. Młodzieżowa grupa osób niepełnosprawnych spotyka się z nami, osobami starszego pokolenia aby moglibyśmy im przekazać swoją wiedzę świata, historii ojczystego Słonimia, bogatą historię Polski. Jednocześnie na naszych zajęciach młodzież może poznać świat muzyki, literatury, obejrzeć najpiękniejsze dzieła sztuki, zapoznać się z życiem i twórczością znakomitych Rodaków. Dbamy o rozwój języka polskiego i przekazanie jego młodemu pokoleniu. Zajęcia z języka polskiego dla naszych podopiecznych prowadzi Stefania Chaczenko. Ona również przygotowuje swoich uczniów do konkursów recytatorskich, które cieszą się wielkim powodzeniem wśród naszej młodzieży.

Dla uczestników grupy „Źródło wiedzy” są organizowane cykliczne konsultacje lekarskie. Prowadzi zajęcia lekarz Leonida Capko, która na co dzień wspiera ich oraz udziela konkretnej pomocy potrzebującym. Dbając o rozwój naszej młodzieży, organizujemy zwiedzanie wystaw w naszym miejscowym Muzeum Krajoznawczym, wspólnie obchodzimy święta religijne i narodowe. Założenie grupy i całe lata jej istnienia są ciasno związane z kościołem NP NMP. Kiedyś siostra Renata Kosacka przyczyniła się do utworzenia „źródła” i do dziś jesteśmy pod opieką księdza-proboszcza Igora Anisimowa.

Przywiązaliśmy się za te lata do siebie nawzajem, jesteśmy im potrzebni, staramy się życie młodzieży niepełnosprawnej zrobić ciekawszym i pełniejszym.
Dziękujemy Zarządowi Głównemu ZS „Polska Macierz Szkolna” i oddziałowi w Słonimiu za wspieranie naszej pracy. Dziękujemy naszym byłym Rodakom w Polsce i USA za pomoc. Szczególne słowa uznania i podziękowania kierujemy pod adresem Danuty Korzeniowskiej z Gdańska, Ludwika Kamińskiego z Pszczyny, Margaryty Barwinek i Natalii Dubowej z Ann Arbor.

Współpracujemy z miejscowym Ośrodkiem Pomocy Społecznej dla Niepełnosprawnych. Na naszych spotkaniach zawsze są rodzice naszych uczniów, którzy dzielą z nami radość i trwogę, wspierają swoich dzieci w pokonaniu powstających problemów i uczą być szczęśliwymi każdego dnia.

Niesienie pomocy naszym podopiecznym daje nam wielką satysfakcję i radość.

Helena Pietrakowa

Slonim-7005629

Slonim-7005637

Slonim-7005645

Slonim-7005647

Slonim-7005659

Slonim-7005666

 

Slonim-7005668

Slonim-7005672

 

Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"