PMS

BOŻONARODZENIOWY PREZENT – WYCIECZKA DO WARSZAWY

Około 100 najlepszych uczniów Liceum Społecznego im. Elizy Orzeszkowej przy PMS otrzymało w prezencie wycieczkę edukacyjną do stolicy Polski. Warszawa przywitała nas bardzo pięknie i wesoło. Licealiści wraz z nauczycielami podziwiali iluminację świąteczną, która jest największą w Polsce i jedną z najbardziej okazałych w Europie. Iluminacja była widoczna we wszystkich częściach miasta, ale najbardziej bogato ozdobiony był plac Zamkowy i ulica Krakowskie Przedmieście.
Uczniowie samodzielnie poznawali prawa przyrody i fizyki w Centrum Nauki Kopernik, gdzie doświadczali między innymi mieszania barw i rozszczepienia światła, odczuwali siłę trzęsienia ziemi, sterowali statkiem podwodnym, zmieniali kierunek trąby powietrznej, odkrywali powietrze, robili dziurę w wodzie, wytwarzali fale, majsterkowali trybami. Badali również siłę krzyku czy czas sprintu lub refleks.

Ciekawostką był pobyt w planetarium i obejrzenie filmu 3D „Astronauta”. Uczniowie uczestniczyli w interaktywnej prezentacji i poczuli jak przygotować się do pobytu na stacji kosmicznej.

Oczekiwanym miejscem pobytu było zwiedzanie Starego Miasta z Grobem Nieznanego Żołnierza i Zamku Królewskiego, gdzie uczniowie mieli swoistą lekcję patriotyzmu i historii.

Pełni wrażeń, w świątecznym nastroju, zadowoleni licealiści wrócili do Grodna.

W imieniu swoim, rodziców i uczestników wycieczki chcę bardzo podziękować prezesowi Polskiej Macierzy Szkolnej panu Stanisławowi Sienkiewiczowi za sfinansowanie większości kosztów wyjazdu młodzieży z LS im. Elizy Orzeszkowej przy PMS.

Dyrektor Liceum Helena Mielesz

LS-PMS-W-wa-08547

LS-PMS-W-wa-08543

LS-PMS-W-wa-08535

LS-PMS-W-wa-08456

LS-PMS-W-wa-08457

LS-PMS-W-wa-08466

LS-PMS-W-wa-08487

LS-PMS-W-wa-08519

LS-PMS-W-wa-08523

 

LS-PMS-W-wa-08560

LS-PMS-W-wa-08563

Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"